Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
18 19 20 21 22 23 24
Poniedziałek, 25.06.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Sobota, 25.08.2018
Miejsce: Amfiteatr w Parku Miejskim - MOSiR, ul. Elizy Orzeszkowej
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
Poniedziałek, 02.10.2017
Marta PiotrowskaLiczba wyświetleń: 339
Projekt „Bohater Tygodnia” w grupie Jaskółki - Malwinka

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 dzieci z grupy „Jaskółki” pod czujnym okiem pań: Marty Piotrowskiej, Aliny Cendrowskiej i Anny Nowakowskiej rozpoczęły realizację całorocznego projektu edukacyjnego „Bohater Tygodnia”.

Projekt „Bohater tygodnia” to działania prowadzone we współpracy z rodzicami, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe. W ciągu tego tygodnia nasz bohater jest najważniejszą osobistością w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) każdego dnia opowiada coś o sobie oraz zaprasza do przedszkola bliskie sobie osoby.

Najważniejszym celem projektu jest to, aby dziecko zwróciło uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz aby dostrzegło różnorodność grupy. Dzieci uczą się dostrzegać życie z perspektywy innych, a zarazem szanować ludzi i ich różnice. Uczą się dzielenia swoimi rzeczami i okazywania uczuć innym.

Malwinka - Pierwszą Bogaterką Tygodnia!

Pierwszą bohaterką tygodnia była Malwinka, która zaprezentowała przedszkolakom zabawki, którymi bawi się najchętniej oraz przedstawiła swoich przyjaciół: Natalkę, Adriana i swojego pieska Maksia. Ponadto przygotowała kilka atrakcji.

Malwinka przyniosła do przedszkola jajeczko, które pod wpływem wody rosło i z którego wykluł się mały dinozaur. Przedszkolakom bardzo spodobał się ten eksperyment. Jaskółki bardzo lubią kolorować, dlatego wielką radość sprawiła im kolejna niespodzianka dziewczynki – kolorowanki z postaciami kowboja i motylka. 

Uwieńczeniem tygodnia było wykonanie portretów naszej bohaterki przez dzieci.

Dziękujemy za aktywny udział w realizacji naszego projektu „Bohater tygodnia”.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ