Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
13 14 15 16 17 18 19
Sobota, 01.06.2019
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Wtorek, 21.05.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Wtorek, 28.05.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
Poniedziałek, 11.03.2019
Kamila LaskowskaLiczba wyświetleń: 205
Warsztaty z rodzicami " Nasze ulubione gry stolikowe" Zuchy A

Jednymz zadań rodziców jest nauczenie dzieci wygrywania i umiejętności przegrywania. Najlepiej kilkuletnie już dzieci przyzwyczajać do tego, że świat nie kręci się wokół nich, nie zawsze we wszystkim będą najlepsze, a rywalizacja to nic innego jak dobra zabawa i możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Najłatwiej nauczyć dzieci przegrywać przez zabawę.Dzieci uwielbiają wygrywać. Od najmłodszych lat nakręca je silna potrzeba zaprezentowania światu swoich osiągnięć i pochwalenia się zdobyciem nowych umiejętności. Jako rodzice celebrujemy te momenty – pierwsze kroki, samodzielnie umyte zęby czy założone spodnie – to wszystko odbywa się przy głośnych wiwatach, z poczuciem dumy i szczęścia. Z czasem dzieci uczą się, że wygrana niesie ze sobą korzyści – zainteresowanie, popularność, uznanie, nagrodę. To z kolei przekłada się na pewność siebie i wiarę w swoje możliwości.

Życie to pasmo sukcesów i porażek – nie zawsze nasze dziecko będzie wygrywać. Jednym z naszych nauczycieli i rodzicielskich zadań jest nauczenie naszych dzieci radości ze zwycięstwa, ale i zaszczepienie pokory w odniesieniu do porażek, umiejętność przegrywania, szacunek dla zwycięscy i przegranego.

W związku z tym 26.02.2019. o godz. 15.15. w grupie Zuchy A o raz kolejny odbyły się warsztaty z rodzicami w ramach projektu ,,Warcaby i ja”. Na tym spotkaniu rodzice mieli okazje zagrać z dziećmi w ulubione przez nich gry stolikowe. I tak oprócz gry w warcaby i domino pojawiły się Memory, Dabble, Mamoko, Memuuu. Dzieci przyniosły też swoje ulubione domowe gry planszowe, którymi dzieliły się z kolegami już od rana. Wszyscy się świetnie bawili, a rodzice przypominali sobie dawno zapomniane gry.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ