bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
Poniedziałek, 21.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, 87-500 Rypin, Sala widowiskowo-kinowa
Poniedziałek, 21.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, 87-500 Rypin, Sala widowiskowo-kinowa
Sobota, 26.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, Rypin
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
Czwartek, 21.03.2019
Kamila LaskowskaLiczba wyświetleń: 1054
Książka mój przyjaciel - projekt - Jaskółki

JASKÓŁKI

Projekt teatralno-czytelniczy ,,Przygoda z teatrem”.

,,Moja przyjaciółka książka”- spotkanie z p.Marią Rupińską

,,Książka to – mistrz co darmo nauki udziela, kto ją lubi- doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli. Pomaga radości, chwile nudów odpędza, osładza cierpkości”.

Założeniem realizowanego w grupie projektu jest umożliwienie dzieciom poznawania utworów literatury dziecięcej i rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych poprzez jak najczęstszy kontakt z książką.„Moja przyjaciółka książka”- to jedno zadań projektu. W jego realizację włączyła się p. Maria Rupińska z zawodu nauczyciel, bibliotekarz. Pani Maria, babcia Mateuszka Kryszczuka od kilku lat odwiedza dzieci i opowiada o książkach. Spotkania te zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jaskółeczki na ten dzień przygotowały swoje ulubione książki. Oglądały je i z uwagą słuchały informacji na temat potrzeby poprawnego obchodzenia się z nimi. Zapoznały się z cyklem powstawania książki, poznały zawodów ludzi którzy ją tworzą; autor, pisarz, ilustrator, wydawca, drukarz itp. Pani Maria przeczytała też ulubioną książkę Mateusza ,, Myszorek Jorge i papież Franciszek”, która stała się inspiracją działań czytelniczo-teatralnych w następnych dniach. Zachęceni do dbałości o książki z wielkim zaangażowaniem wykonaliśmy zakładki do książek z klasowej biblioteczki.

W ramach działań teatralnych ,,Jaskółki” systematycznie doskonalą swój warsztat aktorski. Przygotowują przedstawienie do swojej ulubionej bajki. Zabawom tym towarzyszy śmiech, śpiew i taniec. Od bohaterów ,,mali aktorzy” uczą się jak z wdziękiem i dowcipnie mówić po polsku, a zabawa w teatr to jedna z dróg wielostronnego uczenia się, po której ,,Jaskółki” kroczą coraz pewniej.

Pani Marii serdecznie dziękujemy za wartościowe spotkanie.

Beata Maria Kurzawska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ