Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
16 17 18 19 20 21 22
Niedziela, 22.10.2017
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Piątek, 27.10.2017
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Piątek, 03.11.2017
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Programy

 

Programy realizowane zgodnie z „Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego”

  1. „ Poprzez słuchanie do słowa”- B. Kurzawska ( Jak pomóc dziecku z wadą słuchu)
  2. Praca z dzieckiem zdolnym – A. Cendrowska
  3. Odimienna nauka  czytania – I. Majchrzak
  4. Sojusz metod „ Ruch drzwiami do uczenia się” – Beata Kurzwaska, Anna Nowakowska
  5. „W świecie tańca i muzyki – program autorski zajęć rytmiczno-tanecznych - Marta Piotrowska
  6. Autorski program z zakresu edukacji informatycznej „ Mój komputerek” –E. Różańska
  7. „Rypin – moja mała ojczyzna” – program edukacji regionalnej A. Cendrowska
  8. Przedszkolak w świecie teatru – program edukacji literacko – językowej mający na celu stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań  dzieci, uwrażliwianie na piękno słowa mówionego – Anna Kopcewicz, Beata Kurzawska, Anna Nowakowska
  9. „Jestem częścią świata – umiem dbać o siebie i innego –program z zakresu edukacji przyrodniczo- ekologicznej mający na celu kształtowanie właściwych postaw przyrodniczych i proekologicznych Anna Kopcewicz
  10. Programy wychowawczo – terapeutyczne dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  11. „Klucz do uczenia się” – moduły matematyczne G. Doyla
  12. „Od przedszkolaka do pierwszaka” – Iwona Broda

Zapewniając dzieciom osiąganie systematycznych postępów i sukcesów, radzenia sobie z trudnościami, stwarzając wszystkim dzieciom szansę rozwoju na miarę ich możliwości nasi nauczyciele stosują w pracy wiele nowatorskich metod:

– Metoda aktywnego słuchania muzyki, wg Batii Strauss;

– Metoda pedagogiki zabawy wg Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA;

– Metoda gimnastyki twórczej wg C. Orffa i R. Labana.;

– Metoda gimnastyki mózgu P. Dennisona;

– Edukacja przez ruch D. Dziamskiej;

– Odimienna metoda nauki czytania I. Majchrzak;

– Metoda Ruchu rozwijającego W. Sherborne;

– Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz;

– Metoda nauki matematyki prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej;

– Metoda malowania dziesięcioma palcami wg R. F. Show;

– Relaksacja stopniowa wg Jacobsona;

– Trening autogenny w wersji A. Polender

– Metoda Symboli Dźwiękowych (muzykoterapia wg B. Kaji)

– Programy aktywności, świadomość ciała, kontakt i komunikacja M. Knill i Ch. Knill

– Profil PsychoedukacjnySchoplera

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się