Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
17 18 19 20 21 22 23
Sobota, 22.09.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Poniedziałek, 24.09.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Czwartek, 27.09.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Niedziela, 08.10.2017
Marta PiotrowskaLiczba wyświetleń: 301
Szymek Bohaterem Tygodnia w grupie Jaskółki

Szymek to kolejny „Bohater tygodnia” w grupie Jaskółki.  Chłopiec przygotował plakat, na podstawie którego opowiedział przedszkolakom o swojej rodzinie, zainteresowaniach itd. Szymuś zaprosił do przedszkola również swoich rodziców.

Mama przeczytała dzieciom opowiadanie „Jaś i magiczna fasola”, tym samym wprowadzając przedszkolaków w świat bajek i baśni.

Pani Asia przyniosła również instrument, na którym Szymek uczy się grać. Skrzypce to wielka pasja naszego przedszkolaka. Chłopiec zaprezentował instrument oraz zagrał pierwszy koncert przed tak liczną publicznością. Przedszkolakom bardzo się podobało i nagrodzili naszego debiutanta gromkimi brawami. Każdy przedszkolak chciał również spróbować zagrać na tym pięknym instrumencie, a część z przedszkolaków zadeklarowała również chęć nauki gry na instrumencie.

Kolejnego dnia odwiedził nas tata Szymka, który jest ratownikiem medycznym. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.  Szybko okazało się też, że dzieci doskonale znają już numery telefonów ratunkowych – 112 i 999.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Aby skutecznie wezwać pomoc trzeba się przedstawić, powiedzieć ile się ma lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebna jest pomoc.

Największą atrakcją jednak było zobaczenie karetki pogotowia. Uwagę przedszkolaków skupił sprzęt znajdujący się w pojeździe oraz torbie ratownika, a każdy z przedszkolaków miał okazję zasiąść na miejscu ratownika w karetce.

Dziękujemy rodzicom Szymusia – Pani Joannie i Panu Łukaszowi za aktywny udział w naszym projekcie edukacyjnym „Bohater Tygodnia”.

 

Marta Piotrowska, Alina Cendrowska, Anna Nowakowska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ