Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
17 18 19 20 21 22 23
Sobota, 22.09.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Poniedziałek, 24.09.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Czwartek, 27.09.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Wtorek, 10.10.2017
Kamila LaskowskaLiczba wyświetleń: 452
Wycieczka do lasu

Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły.”

                                                                                           H. Zdzitowiecka

 

W dniach 04-05 października br. przedszkolaki z grup: „Wróbelki”, „ Jaskółki”, „Zuchy A”, „Zuchy B” pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa w Skrwilnie.

Podczas spaceru po lesie Pracownicy Nadleśnictwa pokazali dzieciom jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego ,czym różnią się poszczególne gatunki drzew. Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy, runo leśne. Słuchały odgłosów lasu a także miały okazję zobaczyć barcie czyli leśne ule. Ciekawe przyrody zadawały pytania. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Do kącików przyrodniczych zebrały „skarby”. Były to szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Po powrocie ze spaceru po lesie przedszkolaki obejrzały w Salce Edukacyjnej eksponaty zwierząt i usłyszały wiele ciekawostek.

Dzięki uprzejmości Pracowników Nadleśnictwa dzieci spróbowały kiełbasek pieczonych w ognisku, które smakowały wyśmienicie!

Wycieczka do Nadleśnictwa w Skrwilnie stała się znakomitą okazją dla przedszkolaków do poznania fauny i flory lasu. Takie wyjazdy poszerzają wiedzę przyrodniczą, rozwijają świadomość ekologiczną a przede wszystkim uczą dzieci odpowiedzialności za stan środowiska.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa w Skrwilnie za interesujące spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ