bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
6 7 8 9 10 11 12
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Poniedziałek, 20.05.2019
Poniedziałek, 20.05.2019
Anna KrajewskaLiczba wyświetleń: 222
I Międzyprzedszkolny Turniej Warcabowy

           14.05.2019 w Przedszkolu Miejskim nr1 z oddziałami integracyjnymi w Rypinie odbył się  I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY ,,Warcaby i Ja”. Inicjatorką tego wydarzenia była p. Aleksandra Jażyńska nauczycielka PM nr 1, autorka innowacyjnego programu realizowanego w tej placówce od dwóch lat. W turnieju uczestniczyli laureaci wewnątrzprzedszkolnych rozgrywek z czterech Rypińskich przedszkoli.

           Przedszkole Miejskie nr 1 reprezentowali: Jan Głowacki pod opieką pani Beaty Kurzawskiej i Gaja Bachman z opiekunem Aleksandrą Jażyńską. Przedszkole Miejskie nr 2 reprezentowali Miłosz Górski i Alan  Chełmicki, których przygotowała pani Alicja Tyburska. Z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Niezapominajka” przybyli: Maja Milarska i Julian Orzechowski z panią Joanną Kuczmarską. Pani Monika Janiszewska z Wiktorem Jabłońskim i Jakubem Anuszewskim to uczestnicy z Chatki Puchatka.

             Zawody swoją obecnością uświetnili  dyrektorzy:  pani Barbara Piotrowska,  pani Lucyna Wojciechowska, pani Justyna Pankowska  i pani Anna Sosnowska.

        Patronat nad turniejem objęli Radni Miasta Rypin, panowie:  Tadeusz Dworzyński Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania oraz Bartosz Sobierajski Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki. Byli oni również sponsorami nagród i medali dla uczestników oraz pucharu przechodniego dla zwycięskiego przedszkola.

          Zdobywcą złotego medalu została Gaja Bachman. Drugie miejsce i srebrny medal otrzymał  Jaś Głowacki. Brąz wywalczył  Miłosz Górski. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, nagrody i dyplomy. Puchar I MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO TURNIEJU WARCABOWEGO ,,Warcaby i ja” trafił, dzięki wygranej Gai do przedszkola nr 1.

            Miłą niespodzianką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych były rozgrywki warcabowe między jurorami. Ich  sędziami stolikowymi byli nasi młodzi mistrzowie, którzy mieli okazję przekonać się, że przegrana wcale nie musi wiązać się z porażką i, że najważniejsza jest dobra zabawa i gra fair play.

 

mgr Aleksandra Jażyńska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ