bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
10 11 12 13 14 15 16
Piątek, 14.08.2020
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rypinie
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
Niedziela, 27.10.2019
Kamila LaskowskaLiczba wyświetleń: 184
Wycieczka do Nadleśnictwa Skrwilno

10. X. 2019 r. dzieci z grupy „ZUCHY A” i grupy „WRÓBELKI” uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej do Nadleśnictwa Skrwilno w ramach edukacji przyrodniczo – ekologicznej.

Edukacja ekologiczna jest ważnym elementem rozwoju dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Kształtuje właściwy obraz ich relacji z otaczającą przyrodą. Wskazuje na zależności człowieka i środowiska, a także uczy odpowiedzialności za zmiany powstałe w środowisku naturalnym.

Podczas pobytu w Skrwilnie dzieci zwiedziły ścieżkę przyrodniczo- leśną . Dowiedziały się jak warstwowo zbudowany jest las, jakie zwierzęta i owady zamieszkują w środowisku leśnym, jakie rosną rośliny i jakie dary zostawia w nim pani jesień . Zuchy zwiedziły mini „Muzeum leśne” , w którym mogły zaobserwować spreparowane rośliny i zwierzęta występujące w lesie. Po leśnym spacerze uczestniczyły w przygotowanym dla nich ognisku z kiełbaskami. Na koniec wizyty w salce edukacyjnej oglądały film przyrodniczy i kolorowały obrazki o tematyce przyrodniczej. Miłym akcentem dzieci podziękowały panu leśnikowi za spędzony z nimi czas , a na pamiątkę otrzymały magnesy i breloczki przyrodnicze.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ