bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
dziennik elektroniczny.jpg
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
28 29 30 1 2 3 4
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Sobota, 07.03.2020
Sobota, 07.03.2020
Kamila LaskowskaLiczba wyświetleń: 99
Zuchy A na wycieczce w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej

       Dzieci z  grupy  Zuchy „ A” wraz z wychowawczynią Anną Kopcewicz wybrały  się do Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w celu obejrzenia ekspozycji związanej z dawną szkołą. Tematem pogadanki było „Szkolnictwo na Ziemi  Dobrzyńskiej od końca XIX wieku do 1970 roku. Chociaż dzieciom  6- letnim niewiele to mówiło, mogły bezpośrednio obejrzeć wygląd takiej klasy poznać życie dawnych uczniów.

      Przedstawiono im  przedmioty będące wyposażeniem sali lekcyjnej (meble, ławki, pomoce naukowe, itp.) Obejrzały wnętrze mieszkania nauczyciela wiejskiego ( prasa, książki, maszyna do pisania, telefon..). W gablotach  natomiast  zaobserwowały  dokumenty szkolne: świadectwa, legitymacje, tarcze, gazetki szkolne, podręczniki, zeszyty dziecięce.

      Po zapoznaniu z historią w formie pogadanki dzieci działały manualnie. Na chwilę zmieniły się w uczniów tamtej epoki zakładając szkolne fartuszki z kołnierzykami.  Uczyły się kaligrafii pisząc piórami moczonymi w atramencie . Na pamiątkę pobytu  w dawnej szkole otrzymały  świadectwa.

         Było to dla nich wspaniałe przeżycie, trochę jak z dawnej bajki. Jaka ich czeka szkoła współczesna, dowiedzą się  niedługo. Wybieramy  się  na kolejną wycieczkę, ale tym razem   do SP3.

Anna Kopcewicz

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ